Όλες οι ταινίες που θα προβληθούν στο 7ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Χανίων

Αναλυτικά το πρόγραμμα προβολών ανά ημέρα και ώρα στη διεύθυνση: https://chaniafilmfestival.com/movies-list2019/

Touch Σκηνοθεσία: Rachel Anciaux, Laurence De Wilde

Στέλλα Σκηνοθεσία: Μιχάλης Κακογιάννης

Καθώς Έφευγες Σκηνοθεσία: Αντώνης Μανδρανής

Patision Avenue/Λεωφόρος Πατησίων Σκηνοθεσία: Θανάσης Νεοφώτιστος

Slaughter Σκηνοθεσία: Saman Hosseinpuor, Ako Zandkarimi

Marceline, Μια γυναίκα, Ένας αιώνας Σκηνοθεσία: Cordelia Dvorák,

Figaro Σκηνοθεσία: Δημήτρης Άντζους

Το Πραξικόπημα Σκηνοθεσία: Mahmut Fazıl Coşkun

Ζακ Κωστόπουλος-μια θετική ιστορία Σκηνοθεσία: Κυριάκος Χατζημιχαηλίδης

Πολυέλαιος Σκηνοθεσία: Αντώνης Γλαρός

Sonato Σκηνοθεσία: Raffaella Traniello

Σολωμός Σκηνοθεσία: Βίκυ Αρβελάκη

Rita Σκηνοθεσία: Γιώργος Δανόπουλος

Opposites Attract Σκηνοθεσία: Γιώργος Σουμελίδης

Anker Σκηνοθεσία: Μιχάλης Γαλανόπουλος

Η Δύναμη της Εικόνας: Νίκος Καβουκίδης Σκηνοθεσία: Μενέλαος Κυρλίδης

Δωμάτιο Σκηνοθεσία: Κωνσταντίνος Κατσιάμπουλας

Η Δουλειά Της Σκηνοθεσία: Nikos Labôt

Ευχή και Κατάρα Σκηνοθεσία: Δημήτρης Καλογεράκης

37 Μέρες Σκηνοθεσία: Νικολέτα Λεούση

Διεμφυλικά Παιδιά Σκηνοθεσία: Roser Oliver i Olivella, Lluis Montserrat i Satorre

Mousse Σκηνοθεσία: John Hellberg

Déjà Rêvé Σκηνοθεσία: Αχιλλέας Αποστόλου

Journey Σκηνοθεσία: Radheya Jegatheva

Όταν ο Κωστής συνάντησε τη Μαίρη Σκηνοθεσία: Σελήνη Παπαγεωργίου

Ομπρέλα Σκηνοθεσία: Amerissa Basta

Μικρός που είναι ο Κόσμος Σκηνοθεσία: Λευτέρης Γιαννακουδάκης

Μόλλυ 6 με 8 Σκηνοθεσία: Ευθύμης Μιχελουδάκης

Το Βάλσαμο Σκηνοθεσία: Έφη Σιαλεύρη

Ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω Σκηνοθεσία: Νικόλας Γαλάνης

ΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟΥΣ συναντήσειςμε τον Γιώργο Μανιάτη Σκηνοθεσία: Σταύρος Ψυλλάκης

Δροσουλίτες Σκηνοθεσία: Μανώλης Παπαδάκης

Σελφίτιδα Σκηνοθεσία: Πέγκυ Ζούτη

Crete Arising Σκηνοθεσία: Κωνσταντίνος Παπανικολάου

Bohemian Rhapsody Σκηνοθεσία: Bryan Singer

Ρεμπέτικο Σκηνοθεσία: Thomas Kunstler

Debut Σκηνοθεσία: Dalibor Matanić

Έλληνας Γαμπρός Σκηνοθεσία: Ανδρέας Κατσικούδης

Polvo de estrellas/Stardust Σκηνοθεσία: Aldo Sotelo Lázaro

Pipo Σκηνοθεσία: Richard Soriano Legaspi

Το Αγόρι και ο Κόσμος Σκηνοθεσία: Alê Abreu

A Brave Bunch. The Uprising through children’s eyes Σκηνοθεσία: Tomasz Stankiewicz

Ακούς τη φωνή σου Σκηνοθεσία: Στάθης Βασιλειάδης

Διάβαση Σκηνοθεσία: Νίκος Μαθιός

Αραχνάνθρωπος Σκηνοθεσία: Βασίλης Καλέμος

Κάλπικη Ευχή Σκηνοθεσία: Βέλκο

The Meeting Σκηνοθεσία: Αλέξανδρος Πιττίδης, Ξένια Τσιλοχρήστου

A Walk Σκηνοθεσία: Κωστής Λεβέντης

Ελληνικός Κινηματογράφος-Το Πέρασμα σε μιαν άλλη εποχή Σκηνοθεσία: Χάρης Ραφτογιάννης

Βουρβουρού Σκηνοθεσία: Καρίνα Λογοθέτη

Όταν ο Βάγκνερ συνάντησε τις ντομάτες Σκηνοθεσία: Μαριάννα Οικονόμου

Call Me Σκηνοθεσία: Εύα Κοβιού

Ήσυχη Ζωή Σκηνοθεσία: Τάσος Γιαπουτζής

The Collector Σκηνοθεσία: Ευρυπίδης Καρύδης

Ο Τρελός Ψαράς και Άλλες Ιστορίες Σκηνοθεσία: Φωτεινή Στεφανή

Ρωμανιώτες, οι Έλληνες Εβραίοι των Ιωαννίνων Σκηνοθεσία: Ανιές Σκλάβου, Στέλιος Τατάκης

Οι Δρόμοι της Ελευθερίας -Η ελληνική Κοινότητα της Οδησσού Σκηνοθεσία: Σταμάτης Τσαρουχάς

Ελευθέριος Βενιζέλο -Έλενα Σκυλίτση:Ζευγάρια που έγραψαν ιστορία Σκηνοθεσία: Μύρνα Τσάπα

Still Life Σκηνοθεσία: Ιορδάνης Θεοδοσιάδης

Μeltem Σκηνοθεσία: Βασίλης Δογάνης

Nekydallo Σκηνοθεσία: Ελένη Μολφέτα

Τα Καναρίνια Σκηνοθεσία: Γιώργος Κυβερνήτης

Η Ρουτίνα Σκηνοθεσία: Δημήτρης Άντζους

Sam Roma Σκηνοθεσία: Μαρίνα Δανέζη

A Face in the Crowd Σκηνοθεσία: Παναγιώτης Αθηναίος

The Story of Yannis Σκηνοθεσία: Voula Germanakou Kopsini

Η Επιστροφή Σκηνοθεσία: Νίκος Μεγγρέλης

Lend An Ear Σκηνοθεσία: Ξένια Τσιλοχρήστου

Phalaenopsis alba Σκηνοθεσία: Σωτήρχου Γεωργία

Nostos Σκηνοθεσία: Cyril Lafon

Holy Boom Σκηνοθεσία: Μαρία Λάφη

Versus Σκηνοθεσία: Κώστας Τατάρογλου

Ave Eva Σκηνοθεσία: Oliwia Twardowska

Blessings and Vows Σκηνοθεσία: Κατερίνα Ζαχαρία

A Glance Σκηνοθεσία: Παναγιώτης Αθηναίος

Entropia Σκηνοθεσία: Χρήστος Τάτσης

Ο Άλλος Σκηνοθεσία: Λουκία Ρικάκη

The Last Embrace Σκηνοθεσία: Saman Hosseinpuor

Game Without Zero Σκηνοθεσία: Mostafa Rostampour

Aχ αφτό το αυ Σκηνοθεσία: Νικόλας Γαλάνης

Perhaps Today… Σκηνοθεσία: Nadine Asmar

2 Angels Σκηνοθεσία: Ramazi Baranov

Agite y Sirva Festival Dance Films

Ερωτευμένος με το Σινεμά Σκηνοθεσία: Askar Nurakun Uulu

Δε Λες Κουβέντα Σκηνοθεσία: Thomas Kunstler

Viaggio Σκηνοθεσία: Alex Morelli

The Music Box Σκηνοθεσία: Joe Chang

Ο Θάνατος του Πατρός Σκηνοθεσία: Βασίλης Δούσκος

Εν Χορδαίς και Οργάνοις, Κρητική Λύρα Σκηνοθεσία: Άγγελος Κοβότσος

Yushka Σκηνοθεσία: Lolita Naranovich

British Made Σκηνοθεσία: Simon Rickards

Ένας Ελέφαντας Στέκεται Ακίνητος Σκηνοθεσία: Χου Μπο

ΙΙΙ Σκηνοθεσία: Χριστίνα Τσακμακά

Χορεύετε; Σκηνοθεσία: Κώστας Αντάραχας

Νοτούρνο Σκηνοθεσία: Ρούσσος Κασιωτάκης

Βίος… ο άλλος δρόμος Σκηνοθεσία: Δημήτρης Παπαδόπουλος, Ιωάννης Κολαξίζης

Η Ερήμωση Σκηνοθεσία: Θωμάς Γιαννάκης

Deathcar Σκηνοθεσία: Ανδρέας Βακαλιός

Σούπα Μόντο Σκηνοθεσία: Likarion Wainaina

Η Βιρτζίνια πήρε μια απόφαση Σκηνοθεσία: Ευδοξία Οικονομάκη

Riders of Destiny Σκηνοθεσία: Michael Niermann

Λουλούδια που Μαράθηκαν Νωρίς Σκηνοθεσία: Ματθαίος Φραντζεσκάκης, Βίκυ Αρβελάκη

Walter Lassally,ο πλανόδιος οπερατέρ Σκηνοθεσία: Προκόπης Δάφνος

Φιλιά στα παιδιά Σκηνοθεσία: Βασίλης Λουλές

Μνήμες Σκηνοθεσία: Νίκος Καβουκίδης

Επίσης θα προβληθούν:

  • Ένα επιλεγμένο πρόγραμμα ταινιών από την Camera Zizanio
  • Ένα επιλεγμένο πρόγραμμα από τον μαθητικό διαγωνισμό Σινεμά Διάβασες
  • Ένα επιλεγμένο πρόγραμμα από το διεθνές φεστιβάλ Tres Court
  • 22 Μοναδικά Animation:

The Stained Club Σκηνοθεσία: Mélanie Lopez, Simon Boucly, Marie Ciesielski, Alice Jaunet, Chan Stéphie Peang, Béatrice Viguier

Stuffed Σκηνοθεσία: Élise Simoulin, Édouard Heutte, Clotilde Bonnotte, Anna Komaromi, Marisa Di Vora Peixoto, Helena Bastioni

Pulse Σκηνοθεσία: Sarah Forest, Cécile Floucat, Pauline Javelot, Juliette Gales, Thibaut Wambre, Kevin De Garidel

Stuck in the Middle Σκηνοθεσία: Denis Fleurion, Etienne Bonafini, Romain Marchetti, Cécile Minaud, Julien Adoum, Léo Nezot

Sound Σκηνοθεσία: Laureline Paul-Constant, Hugo Caby, Aurélien Issadi, Paco Dutoit

Dies Irae Σκηνοθεσία: Jordan Damour

Aesthesis Σκηνοθεσία: Hugo de Magalhaes, Evéra Chapel, Gabriel Richaud, Aubin Kubiak, Louison Franque, Mélissa Evrard-Nadaud

Kim Σκηνοθεσία: Lucas Lermytte, Simon Krieger, Mathilde Dugardin, Simon Ameye, Antoine Dupriez, Thibaud Colin

Amenti Σκηνοθεσία: Kaméla Bentouati, Amandine Dazin

The Huntress and the Bird Σκηνοθεσία: Alexis Pinot, Charles Deroo, Astrid Loviny, Laurine Langlet, Maxime Van Camp

Black Bread Σκηνοθεσία: Adrien Bourcier, Louise Duveau, Charlotte Thiriez, Rémi Fumery, Justin Lauridant, Massimo Partipilo, Clément Sagnier, Mariane Vanhoed

The last eagle Σκηνοθεσία: Reza Golchin

Prey Σκηνοθεσία: Jing Sun

The Spirit Seam Σκηνοθεσία: Ashley Gerst

Butterfly & Mouse Σκηνοθεσία: Mira Yankova

iRONY Σκηνοθεσία: Radheya Jegatheva

War For Keyboard Warriors Σκηνοθεσία: Lam Can-zhao

Like and Follow Σκηνοθεσία: Tobias Schlage, Brent Forrest

Homba. Footprints in the sand Σκηνοθεσία: Anton Kalchenko

Yikásdáhí – Awaits the Dawn Σκηνοθεσία: Gabriela Clar

Goldfish Σκηνοθεσία: Yingzi Wu

Sunset Σκηνοθεσία: Marcin Giżycki